Veggie Pride 2009

proběhlo 16. 5. 2009 v Praze

ÚVOD    PŘIPOJTE SE    POCHOD    KE STAŽENÍ    FOTO/VIDEO    TISKOVÁ ZPRÁVA    ODKAZY

 

Tisková zpráva


V Praze se letos poprvé uskuteční mezinárodní pochod za práva zvířat Veggie pride

14.5.2009 8:35, Praha

V sobotu 16. května se v Praze poprvé uskuteční mezinárodní průvod za práva zvířat, který zároveň oslavuje veganský a vegetariánský způsob života. Tisíce lidí se v tento den připojí k pochodu v Milánu, Lyonu, Birmighamu, aby veřejně projevili svou lásku ke zvířatům a odmítnutí násilí na nich, jejich zneužívání a zabíjení. V Praze bude netradiční pochod zahájen ve 13 hodin na Palackého náměstí, kde budou pro návštěvníky a návštěvnice po celý den informační stánky s materiály, výstava fotografií, ochutnávky, promítání a hudba. Akce zakončí večerní párty v klubu Cross.

Veggie Pride má dlouhou tradici ve Francii, kde se letos koná již podeváté, dále se koná ve Velké Británii a v Itálii. Vzhledem k tomu, že u nás podobná veřejná akce dosud chyběla, rozhodla se skupinka lidí z různých koutů republiky uspořádat tuto pouliční oslavu. Veggie Pride se i v Praze pokusí vytvořit prostor pro ty, kterým nejsou lhostejné životy zvířat a jejich každodenní utrpení. Akce však není určena jen pro vegany/nky a vegetariány/nky, ale má za cíl být kulturní, společenskou i zábavnou událostí rozšiřující etický rozměr v životech všech lidí.
Na Palackého náměstí vznikne prostor, který nabídne pravdivé a pro běžné lidi překvapivé informace a možnost diskuze o současném životě zvířat v držení člověka: ve velkochovech - továrnách na zvířata a v byznysu zábavy, vědy a módy. Během prohlídky stánků budou mít návštěvníci příležitost vyzkoušet chutné veganské pokrmy bez živočišných přísad. Na své si během dne přijdou i děti – na náměstí bude pro malé milovníky zvířat připraven dětský koutek a část průvodu bude věnována rodičům s dětmi. Nakonec se program přesune do klubu Cross, kde proběhne přednáška, promítání filmů na téma práva zvířat a hlavně kde bude večer zakončen skvělou hudbou. Srdečně zveme všechny, aby přišli/y a k iniciativě Veggie Pride se připojili/y.

Manifest (prohlášení) Veggie Pride, trasa pochodu a další informace na webových stránkách: www.veggiepride.xf.czA co doplňují organizátoři a organizátorky českého Veggie Pride?

Zuzana: „Veggie Pride je příležitost poukázat na existenci nás, kteří odmítáme násilí na zvířatech, a na naše práva. Nechceme být my a naše děti diskriminováni/y ve školách, na pracovištích, v nemocnicích a jinde jen proto, že odmítáme většinovou ideologii zabíjení zvířat.“

Jana: „Průvod Veggie Pride poukazuje na cestu veganství a vegetariánství jako na možnost ochrany práv zvířat. V neposlední řadě je ale tato problematika provázaná i s ochranou životního prostředí. Je na čase, aby tento velmi zdravý, pro život prospěšný styl, vzešel do vědomí lidí.“

Kontaktní osoba: Zuzana
Telefon: 604118050
E-mail: gatto(at)email.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAVRCHOLU.cz